توافق مهم ایران و ایتالیا برای افزایش سهم صادرات سنگ ایران
رشد ۳۰ درصدیصادرات سنگ ایران سنگ های ساختمانی و تزیینی ایران را در سال آینده پیش بینی می کنیم.
ابوالقاسم شفیعی؛ رییس انجمن سنگ ایران در گفتگو با خبرنگار معدن۲۴با بیان این مطلب گفت:انجمن سنگ ایران تفاهم نامه مشترکی با انجمن سنگ ایتالیا امضا کردند و طبق این تفاهم نامه انستیتوی سنگ ایران و ایتالیا در شهر ری تاسیس خواهد شد.
وی در ادامه افزود: سازمان فنی حرفه ای در تاسیس انستیتوی های صادرات سنگ ایرانو ایتالیا همکاری لازم را خواهد داشت و در بخش کیفیت و فناوری آموزش های تئوری و عملی به متقاضیان ارایه خواهد شد.
شفیعی خاطر نشان کرد: آموزش بازاریابی سنگ ایرانی و آموزش فن تجارت یکی دیگر از بندهای تفاهم نامه اخیر است که توسط ایتالیایی ها انجام می شود.
ریییس انجمن صادرات سنگ ایران تصریح کرد: براساس این تفاهم نامه ایتالیایی ها در نمایشگاه های صادرات سنگ ایران این کشور امکانات بازرگانی از قبیل غرفه های نمایشگاهی را در اختیار صادرکنندگان سنگ ایرانی قرار خواهند داد.
وی با اشاره به از دست دادن بازار صادرات سنگ ایران در سال های اخیر گفت: انجمن سنگ ایتالیا کمک خواهد کرد بازار سنگ ایران مجدد رونق بگیرد چراکه ۵۴۰ کارخانه سنگبری ایرانی مجهز به ماشین آلات و تکنولوژی ایتالیایی است و متاسفانه در این سال ها نتوانستیم سهم بالایی از بازار صادرات سنگ های ساختمانی و تزیینی داشته باشیم.
شفیعی در ادامه متذکر شد: شعبه ۲ انستیتوی سنگ ایران و ایتالیا در اصفهان ، شعبه ۳ در محلات و به زودی شعبه های دیگر آن در استان فارس افتتاح خواهد شد.
رییس انجمن سنگ ایران در پاسخ به این سوال خبرنگار معدن ۲۴ که آیا ایران قادر خواهد بود بازار صادرات از دست رفته خود را مجدد احیا کند گفت: قطعا به زودی این اتفاق خواهد افتاد و با گشایش اعتبارات اسنادی قادر خواهیم بود سنگ ایرانی را به بازارهای اروپا، حوزه خلیج فارس و آمریکای لاتین صادرات سنگ ایران کنیم.


مرجع سنگ ایران|تولید کننده سنگ ساختمانی تراورتن,گرانیت,مرمریت,اُنیکس,لایم استون

X
با ما تماس بگیرید