۴۰ معدن با ۴۹۴ میلیون تن ذخیره در مشهد به بهره برداری رسید

رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت خراسان رضوی گفت: طی ۹ ماه گذشته ۴۰ معدن جدید با ۴۹۴ میلیون تن ذخیره مواد معدنی و ۲۲۹ میلیاردریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در این استان به بهره برداری رسید.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان رضوی راضیه علیرضایی افزود: موادمعدنی معادن فوق شامل سنگ لاشه، گچ خاکی، تراورتن، خاک صنعتی، سنگ آهک، مرمر، مرمریت، شن و ماسه، بنتونیت، منگنز، آهن (هماتیت)، خاک رس، کائولن، نمک و کرومیت می باشند .

وی میزان استخراج سالیانه این معادن را ۹۶۳ هزارتن ذکر کرد و یادآورشد: گروه معدنی معادن مذکور شامل سنگ های تزئینی، غیرفلزی و فلزی و مصالح ساختمانی می باشدکه در شهرستانهای خراسان رضوی توسط بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است.

به گفته رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان رضوی با بهره برداری از این معادن ۲۹۴ نفر نیز بطور مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی ۹ ماه گذشته امسال چهار هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری نیز در بخش صنعت این استان توسط بخش خصوصی صورت گرفته است.

وی یادآورشد: همچنین در این مدت ۱۵۷ فقره پروانه بهره برداری صنعتی برای بخش خصوصی در خراسان رضوی صادر شده است.

علیرضایی گفت: براساس آمار نهایی تا پایان سال ۱۳۹۲ شش هزار و ۷۰ واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری با ایجاد ۱۹۵هزار اشتغال و سرمایه گذاری ثابت ۹۴ هزار میلیارد ریال در این استان مشغول فعالیت بوده اند.

وی افزود: از سالیان قبل خراسان رضوی به عنوان استان صنایع غذایی در کشور مطرح بود چون سهم عمده ای در تولیدات کشاورزی و صنایع تبدیلی کشور داشته و همگان این خطه را به عنوان منطقه تولید قند، لبنیات و کنسرو می شناخته اند.

رییس سازمان صنعت،معدنو تجارت خراسان رضوی گفت: در سالهای اخیر به دلیل سرمایه گذاریهای فشرده ای که بخش خصوصی در صنایع مختلف این استان انجام داد دیدگاه اقتصادی در باره خراسان رضوی تغییر کرد بطوری که اکنون بیشترین حجم سرمایه گذاری صنعتی در استان به ترتیب متعلق به صنایع فلزی، صنایع غیرفلزی و معدنی، صنایع پتروشیمی و پلیمری است و صنایع غذایی در رتبه چهارم سرمایه گذاری صنعتی قرار دارد.

وی بیان کرد: به رغم تغییر شاخصهای صنعتی خراسان رضوی هنوز صنایع غذایی بیشترین سهم از اشتغال صنعتی استان را به خود اختصاص داده اند و میزان نیروی انسانی کارآمد در این صنعت بالا است.

۴۶ نوع مادهمعدنی در خراسان رضوی وجود دارد و تا پایان سال ۹۲ تعداد معادن فعال در این استان به ۶۸۰ معدنرسیده است.


مرجع سنگ ایران|تولید کننده سنگ ساختمانی تراورتن,گرانیت,مرمریت,اُنیکس,لایم استون


لینک های مفید: | “اصفهان وب”خرید دامین و هاست در اصفهان isfahanweb.com | سایت جستجوی دامنه و سایتisfahanweb.ir | “آسئو”هزینه سئو در اصفهان aseo.ir | هزینه طراحی سایت در اصفهان طراحی سایت پوشش|


جهت آشنایی با طراحی سایت و سئو از بخش مقالات سایت اطلاعات مفید و خواندنی را مطالعه فرمایید از جمله: سایت و کاربرد سئو , وب سایت یا پورتال , هزینه طراحی سایت , دامین یا دامنه , هاست لینوکس یا ویندوز , سئو چیست , خدمات بهینه سازی , خواسته های مالک سایت , مراحل طراحی سایت و دهها مقاله مفید

X
با ما تماس بگیرید