شاخه‌ها

محصولات ویژه

محصولات بازدید شده

 

معادن تراورتن سفید

معادن تراورتن سفید

نویسنده : اخبار و مقالات

سنگ تراورتن از انواع سنگ‌های رسوبی آهکی است که در اثر ته نشینی سریع کربنات کلسیم در دهانه چشمه‌های آب معدنی به خصوص چشمه های آب گرم یا در غارهای آهکی به وجود آمده‌اند.

سنگ تراورتن چیست؟

سنگ تراورتن معمولا بصورت طبیعی در رنگ‌های سفید، کِرِم، برنزه تیره و روشن، قرمز و خاکستری وجود دارد. هر چه رنگ این سنگ‌ها روشن تر و سفید باشد یعنی ناخالصی های ناشی از وجود اکسید آهن در آن کمتر است و از مرغوبیت بهتری برخوردار است.

یکی از مهمترین عوامل، دگرگونی حرارتی سنگ تراورتن است.دگرگونی حرارتی بر روی تراورتن باعث کمتر شدن جذب آب ،متراکم شدن وبسته به محیط زمان دگرگونی و عناصر اضافه شده به محلول آب های گرم زمان رسوب گزاری،اشکال متفاوتی به آن می بخشد. عوامل دیگری چون شکستگی های تکتونیکی و رسوبات آبرفتی،آلوویم وغیره و به صورت عامل ثانویه در شکل ظاهری و کیفیت سنگ تاثیر گذار است. تراورتن دارای بافتی متخلخل و رنگ‌های متنوع و نواری شکل است که به دلیل تغییرات ناشی از سرعت و تغییرات صورت گرفته در محلول رسوب گزاری میباشد.

برای مطالعه ی بیشتر به قسمت مقالات مراجعه فرمایید

سنگ‌های تراورتن استخراج شده از معادن محلات از رنگ‌های متنوعی برخوردار می‌باشند که یکی از رنگ‌های محبوب و پرطرفدار در بین طراحان و معماران ایرانی است . تراورتن سفید بی موج محلات به صورت موج در عرض مورد فرآوری و تولید قرار می‌گیرد و در این سال‌ها به عنوان محبوب‌ترین سورت در بین خریداران و تولیدکنندگان سنگ‌های تراورتن بوده است .

یکی معادن این نوع تراورتن در استان اصفهان، در نزدیکی نطنز، در روستای کمجان در نزدیکی مسیر ابیانه واقع شده است. به دلیل نزدیکی معادن این سنگ به روستای زیبا و تاریخی ابیانه به آن تراورتن ابیانه می گویند. اصفهان قطب بزرگ فراوری و استخراج سنگ در ایران است. رنگ تراورتن ابیانه، سفید و کرم روشن است که به صورت موج دار و بدون موج فراوری می شود که هر یک از این دو حالت، زیبایی خاص خود را دارد. 

نحوه ی فراوری سنگ:

در فرآوری این تراورتن از ماستیک رنگ زمینه اصلی، جهت پرکردن منافذ سطح رویی سنگ استفاده می شود. تراورتن ابیانه سفید و کرم روشن به دلیل رنگ و طرح خاص از جمله تراورتن های پر کاربرد می باشد و بیشترین کاربرد آن در دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان و پله است.

صنایع سنگ آرارات از همراهی شما متشکر است.

برچسب ها :تراورتنتراورتن سفیدتراورتن ابیانهتراروتن محلات

X
با ما تماس بگیرید