مزایا ومعایب سنگ تراروتن

شاخه‌ها

محصولات ویژه

محصولات بازدید شده

 

مزایا ومعایب سنگ تراروتن را کال

مزایا ومعایب سنگ تراروتن

نویسنده : اخبار و مقالات

در ابتدا شما را بااین که تراروتن چیست؟چگونه سنگی است به طور کوتاه آشنا میکنیم و در ادامه به طور مفصل به مزایا ومعایب این سنگ در نمای ساختمان میپردازیم .

تراورتن چیست؟

تراورتن (Travertin) یا سنگ تراورتن زمانی یکی از مصالح لوکس به حساب می آمد. اما امروزه با کاهش قیمت آن به رایج ترین سنگ فرش استخرها و مورد استفاده در آب و هوای گرم، تبدیل شده است.

سنگ تراورتن بین مرمر و سنگ آهک می باشد که به طور طبیعی در کنار چشمه ها و غارها استخراج می شود. بافت خاص و لیز نبودن آن ناشی از حفره های ریز آن است.

سنگ یک متریال طبیعی است که از معادن سطح زمین استخراج می شود و برای مصارف متعدد در حوزه ساختمان سازی به کار می رود. سنگ ها در انواع مختلف در طبیعت موجود و هر کدام با توجه به شرایط شکل گیری خود دارای بافت و رنگ متفاوت می باشند.برای خواندن بیشتر روی لینک (تراروتن چیست؟)کلیک فرمایید

ما در این مقاله قصد داریم به طور مفصل مزایا ومعایبب سنگ تراروتن را برای شما بازگو کنیم .باما همراه باشید.

سنگ تراورتن نیز مانند سایر سنگ های ساختمانی دارای مزایا و معایبی است که این موارد و نکات در زمان استفاده بسیار برای ما کاربرد دارند،

معایب سنگ تراورتن را بشناسید

سنگ تراورتن دارای طرح و رنگ یکنواختی نیست:

یکی دیگر از معایب سنگ های تراورتن عدم یکنواخت بودن طرح و رنگ در آن ها می باشد. این سنگ ها به دلیل اینکه از دل طبیعت می آیند و در واقع ترکیبات موجود در آن ها همچون آهن، کلسیم و دیگر ناخالصی ها می تواند در رنگ و طرحشان تاثیر گذارد، بافت و رنگشان کاملا غیرقابل پیش بینی و نا منظم می باشد. در حقیقت سنگ های تراورتن برای کسانی که به دنبال محصولی یکدست ویکنواخت می باشند توصیه نمی شود.

تراورتن دارای خلل و فرج طبیعی در سطح آن است که باعث زیبایی ظاهری آن شده است:

مانطور که در بالا اشاره کردیم سنگ تراورتن بافت متخلخل و آهکی دارند. وجود حفره های زیاد در سطح این سنگ موجب شده است تا جذب آب در این سنگ بسیار بالا رود و و در نتیجه مقاومت آن در برابر سرما و یخبندان کاهش یابد.

هنگامی که از سنگ های تراورتن در فضای خارجی و در نمای بیرونی استفاده می شود سبب می گردد تا در زمان بارش باران و یا در محیط های مرطوب این سنگ آب را به میزان زیاد در بافت خود جذب نماید و این آب جذب شده در فصل سرما و با رسیدن دمای هوا به درجه انجماد در درون بافت سنگ یخ بزند وسپس منجر به خرد شدن و متلاشی شدن آن گردد.

البته این مشکل امروزه با ورود مواد پوششی و رزین به بازار بر طرف شده است و با انجام عمل رزین کاری و پولیش سنگ در هنگام فراوری خلل و فرج موجود در بافت سنگ به وسیله رزین و مواد پوششی پر شده و جذب آب در آن بسیارپایین بیاید. البته این موضوع خود می تواند به یک عیب کوچک برای سنگ های تراورتن تبدیل شود چرا که باعث طولانی تر شدن پروسه آماده کردن سنگ می شود، در واقع رزین کاری یک مرحله اضافه بر سازمان است.

*فروش سنگ تراورتن *

سنگ تراورتن سنگ شفافی نیست:

سطح سنگ های تراورتن شفاف و صیقلی نمی باشد و از جلا و انعکاس نور زیادی برخوردار نیستند. در نتیجه این سنگ ها اصلا گزینه مناسبی برای افرادی که به دنبال سنگ های شفاف هستند نمی باشد و حتی اگر بخواهیم از آن ها به صورت نیمه شفاف استفاده کنیم باید آن ها را به صورت ورقه های نازک در بیاوریم که این مسئله خود باعث بالا رفتن میزان شکنندگی در آن ها می شود.

قیمت:

بعضی از انواع سنگ تراورتن به دلیل رنگ وبافت های کمیاب قیمت بالایی داشته ودر پروژه های ارزان به صرفه نیست.

واکنش به مواد اسیدی:

همانگونه که در مطالب قبل ذکر شد به دلیل بافت آهکی آن واکنش پذیری این سنگ در مقابل مواد اسیدی بالاست واگر به صورت اتفاقی موادی اسیدی مانند آب پرتقال ، سرکه و…روی آن بریزد این لکه دائمی برروی آن می نشیند.

مقاله های پیشنهادی صنایع سنگ آرارات جهت اطلاعات بیشتر شما:

– سنگ تراروتن عباس آباد درنما

– ادامه ی مقاله ی معایب ومزایای سنگ تراورتن

– سنگ تراورتن

مزایای سنگ تراورتن:

سطح سنگ تراورتن خنک می ماند و بهترین گزینه برای استفاده در پاسیو ها و کناره های استخر در مناطق گرم سیر می باشد.

بیشتر رنگ های سنگ تراورتن مقرون به صرفه و ارزان قیمت می باشند.

سنگ تراورتن دارای بافتی متخلخل بوده و به طور طبیعی در برابر لغزش مقاوم است.

سنگ تراورتن دارای بافتی لوکس بوده و یک نمای منحصر به فرد را ایجاد می کند.

رنگ سنگ های تراورتن ثابت بوده و کم رنگ نمی شوند.

با تشکر از همراهی شما عزیزان 

صنایع سنگ آرارات

X
با ما تماس بگیرید