شاخه‌ها

محصولات ویژه

محصولات بازدید شده

 

مزایای دیگر سنگ تراورتن

مزایای دیگر سنگ تراورتن

نویسنده : اخبار و مقالات

سنگ تراورتن
سنگ نما های با جنس تراورتن در مقایسه با سنگهای دیگر مقاومت خوبی در برابر سرما، گرما، اشعه UV نور خورشید و رطوبت هوا دارند . البته اکثر گرانیت ها نیز دارای این خصوصیات می باشند اما بعضاً رطوبت هوا ممکن است باعث اکسید شدن کانی های آهن موجود در آنها شده و موجب نازیبا شدن ظاهر گرانیت به مرور زمان شود که در بعضی از انواع تیره آن نور خورشید موجب از دست رفتن رنگ طبیعی سنگ می شود.
طی سالهای اخیر با پیشرفت تکنولوژی ماشین آلات استخراج و فرآوری، استفاده از سنگ تراورتن در ایران فراگیر شده است. سنگ تراورتن در گذشته از زشت‌ترین سنگ‌ها بود‌ه ولی با تغییر در نحوه فراوری آن فناوری آن را به یکی از بهترین و زیبا ترین سنگ ها تبدیل کرده است. 
سنگ تراورتن با توجه به تنوع زیاد رنگ و طرحی که دارد توانسته جایگاه ویژه ای در بین انواع سنگ های نما به خود اختصاص دهد و با توجه به آیتم هزینه میتوان گفت بهترین گزینه برای انتخاب سنگ نما، سنگ تراورتن می باشد .که باداشتن سطحی متخلخل بطور مقاومی به دیوار می چسبد وعلاوه بر جلوه ماندگاری مناسبی را دارا است.
باید توجه داشت که نصب سنگ نما با اجرای سنگ های دیگر متفاوت است و شرایط و مهارت خاص خود را می طلبد. با توجه به اختلاف دما در شب و روز و تغییرات فصول و در نتیجه انبساط و انقباض سنگ، اگر برای نصب سنگ نما از روش دوغاب سیمان استفاده شده باشد احتمال کنده شدن سنگ از روی نما وجود دارد بنابراین می بایست با اسکوپ کردن سنگ نما اتصال آن را محکم کرد، در غیر این صورت باید مدتی پس از نصب جهت جلو گیری از ریزش، یک به یک آنها را به نما پیچ نمود. که ظاهر خوبی برای نمای ساختمان ندارد، پس بهتر است هزینه ای که قرار است بعد از نصب سنگ نما صرف این کار شود قبل از اجرا صرف اسکوپ کردن آن گردد. روش دیگر در نصب سنگ نما روش خشکه چینی است، در این روش پیش از نصب سنگ نما می بایست با استفاده از پروفیل و نبشی های فلزی پشت کار را شاسی کشی کرده و سنگ ها را به وسیله گیره روی شاسی محکم کرد.
استحکام در نصب سنگ نما به خصوص زمانی که قرار است در ارتفاع قرار گیرند دارای اهمیت بیشتری می شود لذا می بایست سنگ نما از خلل و فرج مناسبی برخوردار باشد تا ملات و دوغابی که پشت سنگ ریخته می شود محکم به سنگ نما چسبیده و استحکامی دو چندان به اتصال سنگ به نما بدهدتا جدا نشود و امنیت رهگذران را به خطر نیندازد.با توجه به این موضوع سنگ تراورتن به خاطر داشتن این قابلیت یکی از بهترین گزینه های انتخابی برای سنگ نما، می باشد و یکی از نقاط ضعف اصلی سنگ مرمریت برای استفاده به عنوان سنگ نما نیز همین مورد می باشد.

برچسب ها :تراورتن عباس آباد-تراورتن-تراورتن سفید

X
با ما تماس بگیرید