فروش سنگ تراورتن سفید

شاخه‌ها

محصولات ویژه

محصولات بازدید شده

 

فروش سنگ تراورتن سفید

فروش سنگ تراورتن سفید

نویسنده : اخبار و مقالات

تراورتن سنگی آهکی است که در اثر فعالیت چشمه های آب گرمبه وجود می آید . بطور کلی در طی فرآیند تشکیل ذخایر تراورتن، آبهای گرم از بین طبقات سنگ های کربناتی به ویژه سنگ آهک عبور می کنند و به دلیل اسیدی بودن، کربنات کلسیم موجود در سنگ های تراورتن را حل کرده و به صورت محلول کربناتی و بی کربناتی با خود به سطح زمین منتقل کرده .
در سطح زمین به دلیل عواملی چون: افت فشار، کاهش حرارت آزاد شدن دی اکسیدکربن و همچنین تبخیر، بلورهای کلسیت تشکیل شده و به صورت لایه های نازکی برروی هم رسوب کرده. پایداری شرایطی که ذکرشد و تداوم تشکیل لایه های کلسیتی، باعث به وجودآمدن لایه هایی یکنواخت از کربنات کلسیم متخلخل (سنگ تراورتن ) می گردد که ضخامت آنهااز چند سانتی متر تا چند مترمی تواند تغییر کند که معمولا با شیبی ملایم بر روی لایه های سنگی قدیمی تر قرار می گیرند .

بازدید از قسمت مقالات

تغییرشرایط می تواند باعث وقفه ای در تشکیل لایه های این سنگ گردد وحاصل آن به وجودآمدن یک سطح جدایش بین لایه های متوالی سنگ تراورتن است . وجود حباب های هوا و همچنین نا خالصی هایی چون: آهن دو ظرفیتی، آهن سه ظرفیتی، منگنز، سیلیس، مواد آلی و غیره باعث ایجاد تنوع رنگی قابل ملاحظه ای درذخایر تراورتن که این رنگ ها شامل سفید، شیری، کرم تا بژ، صورتی، قهوه ای، طلائی، زرد، لیموئی، قرمز و سبز می شود.
تراورتن به علت داشتن حفرات، خاصیت عایق حرارتی و صوتی دارد. از ویژگی های خوبی که سنگ تراورتن دارد از مقاومت قابل قبولی برخوردار می‌باشد. این سنگ را می‌توان به ۲ نوع موج دار و بدون موج برش داد. سنگ تراورتن دارای سوراخ‌ها و حفراتی می باشد که بایستی در هنگام فراوری سطح آن پر شود. وجود حفره در تراورتن باعث می‌شود تا در هنگام نصب سنگ، ملات سیمانی داخل این حفرات نفوذ کند و اینگونه از سقوط سنگ تراورتن جلوگیری شود. کاربرد سنگ تراورتن در نماهای روکار داخلی و بیرونی و همچنین برای سنگ فرش کردن‌ است.
.فروش سنگ تراورتن سفید معادن محلات که از نظر مرغوبیت بینظیرند، از اینگونه اند .البته وجود رگچه های رنگی ناشی از آلودگی به اکسیدهای آهن در تراورتن های سفید ، ممکن است به سنگ زیبایی خاصی بدهد.

صنایع سنگ آرارات

برچسب ها :سنگ تراورتنسنگ تراورتن سفیدرنگ های ترلورتنکاربرد سنگ تراورتنتشکیل تراورتنویژگی های خوب سنگ تراورتنفروش سنگ تراورتن سفید

X
با ما تماس بگیرید