سنگ نمای تراورتن را بشناسید

شاخه‌ها

محصولات ویژه

محصولات بازدید شده

 

سنگ نمای تراورتن را بشناسید

سنگ نمای تراورتن را بشناسید

نویسنده : اخبار و مقالات

سنگ تراورتن چه نوع نگی است؟

تراورتن سنگ آهکی است که در اثر فعالیت چشمه های آب گرم تشکیل می شود . بطور کلی در طی فرآیند تشکیل ذخایر تراورتن، آبهای گرم از بین طبقات سنگ های کربناتی به ویژه سنگ آهک عبور می کنند و به دلیل اسیدی بودن، کربنات کلسیم موجود در این سنگ ها را حل کرده و به صورت محلول کربناتی و بی کربناتی با خود به سطح زمین منتقل می کنند .

ویژگی خوبی که این سنگ داردعلاوه بر تنوع رنگی که باعث ایجاد زیبایی خاصی در این نوع ها می شود٬ این نوع سنگ را می توان از دو جهت مختلف برش داد

. در صورتی که این نوع سنگ در جهت عمود برلایه بندی آن برده شود (Veincut )، لایه های مختلف آن در سطح پلاک بریده شده نمایان خواهند شد که توازی ٬ تنوع رنگی و تغییرات ضخامت لایه های رنگی در هنگام نصب باعث ایجاد هماهنگی خاصی در نمای ساختمان می شود.اما اگر تراورتن به موازات لایه ها بریده شود (fleuricut) یا (crosscut) منظره ای با اشکال و دوایر متحد المرکز به وجود می آید .

مشخصات سنگ نمای تراورتن

وقتی به سنگ نمای تراورتن نگاه می کنید متوجه سطح متخلخل آن می شوید.این حفره های سطحی بر روی سنگ نمای تراورتن و به صورت کلی سنگ تراورتن از هر نوعی،نمود نحوه و چگونگی تشکیل این سنگ می باشد و به نوعی خاصیت رسوبی بودن را به بیننده نشان می دهد.

سرنوشت این سنگ به روم باز می گردد و بسیاری از نماهای تاریخی رومی با این نوع سنگ پوشانده شده اند.البته به مرور زمان این سنت شکسته شد و از سنگ تراورتن در دیوارسازی و بارگذاری ستون های اصلی و کف،بیشتر استفاده گردید.

این سنگ در عین تاریخی و قدیمی بودن،سنگی بسیار مدرن شناخته می شود.

انواع سنگ تراورتن رابشناسید

صنایع سنگ آرارات از همراهی شما خوانندگان عزیز نهایت تشکر وقدر دانی را دارد وازشما دعوت به خواندن مقاله های دیگر نیز میکندو

.جهت مشاوره برای خرید سنگ یتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید

صنایع سنگ آرارات

X
با ما تماس بگیرید