تراورتن عباس آباد چیست

شاخه‌ها

محصولات ویژه

محصولات بازدید شده

 

تراورتن عباس آبادچیست

سنگ تراورتن عباس آباد

نویسنده : مقالات کمکی

تراورتن عباس آباد

معادن این نوع تراورتن عباس آباد در استان مرکزی و در شهرستان نیم‌ وَر یا نیمه ‌ور واقع شده است که شهری دارای اهمیت و تاریخی بوده و در بخش مرکزی شهرستان محلات استان مرکزی قرار دارد. نیم‌ ور در ۲۵۰ کیلومتری جنوب تهران و مابین راه متصل کننده ی شهرهای دلیجان و محلات قرار گرفته ‌است. نیم ور دارای کوه‌های سنگی و معادن سنگ ارزش مند  تراورتن، تراورتن عباس آباد، فلوئورین و سنگ‌های تزیینی است. در شمال نیم ور قم‌ رود و در جنوب آن کوه‌ های آتشکوه قرار دارند. معادن تراورتن عباس آباد نیز در این منطقه واقع شده است. اکثر سنگ های تراورتن، موج دار هستند یعنی در طرح آن ها موج وجود دارد؛ برای داشتن محصول موج دار، برش به صورت عمود بر موج انجام می شود و برای داشتن محصول بدون موج، برش در جهت موج سنگ انجام می شود که به آن کراس کات نیز می گویند؛ موج های این نوع تراورتن عباس آباد جلوه یدل نشین و لذت بخشی به نمای محصول می بخشند. این محصول به صورت موج دار فراوری می شود. سنگ های عباس آباد به دلیل رنگ و طرح زیبایی که دارند توسط اکثر سازندگان و معماران مورد استفاده می گیرند. این نوع  تراورتن عباس آباد از لحاظ رنگ دارای در گروه سنگ های سفید قرار دارد و موج هایی به شکل پیچ در پیچ به صورت یک نواخت در سطح آن پخش شده است. هاله های کرم کم رنگ نیز با این موج ها ادغام شده که جهت موج ها را بیشتر نمایان می کند و زیبایی خاصی به طرح سنگ می بخشد.

در فرآوری این تراورتن های عباس آباد، از ماستیک رنگ زمینه اصلی، جهت پرکردن منافذ سطح رویی سنگ استفاده می شود. تراورتن عباس آباد به دلیل رنگ و طرح خاص و قابلیت تلفیق .با اکثر سنگ های دیگر از جمله تراورتن های پر کاربرد می باشد. بیشترین کاربرد آن در دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان و پله است.

سنگ تراورتن عباس آباد زمینه ای بسیار روشن نسبت به سنگهای دیگر دارد. معدن سنگ تراورتن عباس اباد در محلات و در سه راهی نیم ور قرار دارد . سنگ تراورتن عباس آباد بصور

موجدار و بی موج تولید و عرضه میشود. سنگ تراورتن عباس آباد دارای سورت های بسیار متنوعی میباشد. معمولا سنگ تراورتن عباس آباد بصورت ۴۰ طولی تولید می شود.

البته در موارد خاص سنگ تراوتن عباس آباد بصورت اسلب نیز تولید میشود. قیمت سنگ تراورتن عباس آباد از ۳۵ هزار تومان تا ۲۹۵ هزار تومان متغیر است خریداران سنگ سنگ تراورتن عباس آباد باید به این نکته توجه داشته باشند که خرید خود را بصورت یکجا انجام دهند به این علت که با توجه به سورت بندی های مختلف سنگ تراورتن عباس آباد ، تهیه کسری این سنگ بسیار دشوار میباشد. در هنگام تولید سنگ تراورتن عباس آباد به صورت موجدار احتمال باز شدن سنگ از رگه ها وجود دارد. یکی از سورت های بسیار زیبای سنگ تراورتن عباس آباد سورت موج کبریتی این سنگ می باشد.

صنایع سنگ آرارت تولید کننده تراورتن عباس آباد تراورتن سفید

X
با ما تماس بگیرید