شاخه‌ها

محصولات ویژه

محصولات بازدید شده

 

سنگ تراورتن خوب راچگونه بشناسیم؟

سنگ تراورتن خوب را چگونه بشناسیم؟

نویسنده : اخبار و مقالات

چکیده

به دلیل آن که ذخایر تراورتن اصولا ذخایری جوان و متعلق به عصر حاضر هستند٬ معمولا فاقد چین خوردگی هستند و یا به ندرت چین های بسیار ملایمی در آنها دیده می شود . به همین علت میزان خردشدگی و پیچیدگی لایه های سنگی ذخایر تراورتن بسیارکمتر از ذخایر مرمریت ٬ سنگ چینی ٬سنگ لوح٬ ماسه سنگ و یا حتی سنگ آهک است .

بنابراین میزان کوپ دهی و پلاک دهی سنگ تراورتن بسیار بهتر از سنگ های فوق می باشد و پلاک ها و اسلب های این نوع سنگ با ضخامت ها و ابعاد متفاوت به راحتی قابل استحصال است . از تراورتن بطور معمول برای نمای ساختمان ٬ پوشش دیوار٬ آب چکان و اطراف شومینه استفاده می شود . ذخایر بزرگ تراورتن بیشتر در کشور های ایتالیا٬ ایران٬ ترکیه آمریکا و مکزیک وجو دارد .

جهت آشنا شدن با انواع سنگ تراورتن کلیلک فرمایید

تاریخچه و خصوصیات سنگ تراورتن

استفاده از سنگ‌های ساختمانی به‌خصوص سنگ‌های تزئینی در ساختمان‌ها و بناهای عمومی در سال‌های اخیر رونق زیادی یافته است. تنوع این سنگ‌ها باعث شده است که تنها جنبه انتخاب سنگ، رنگ یا قیمت آن باشد که کشور ایران دارای معادن بسیار فراوان سنگ‌های ساختمانی است به‌طوری‌که تنوع، ساخت، رنگ این سنگ‌ها و تفاوت‌های آنها غنای زیادی به این معادن داده است، که وجود چنین معادنی مصرف داخلی را جوابگو است و فقط هنوز در زمینه صادرات توفیق آن چنان نداریم و عمده صادرات این معادن فروش به ‌صورت سنگ کوپ است که در کنار این معادن محلات نیز یکی از قطب‌های سنگ ایران است که با وجود معادن متعدد و کارخانه‌های فراوانی بستر مناسبی از قطب سنگ در این منطقه فراهم شده است.

جهت خواندن مطالب بیشتر( در مورد تراورتن واینکه چه نوع سنگی است)کلیک کنید. 

سنگ تراورتن کجاها کاربرد دارد؟

همانطور که می دانیم مصالح زیادی در ساختمان ونمای آن استفاده میشود ویکی از بهترین گزینه ها سنگ است که در مقابل رطوبت ، سرما وگرما استقامت خوبی را نسبت به دیگر مصالح در ساختمان دارد و همچنین میدانیم که سنگهای زیادی در ساختمان به کار گرفته میشود که یکی از پر طرفدارترین سنگ ها سنگ تراروتن است که به دوصورت پرشده و پرنشده استفاده میشود .در این قسمت به کاربرد آن می پردازیم.

– به صورت پرشده در جاهایی استفاده میشود که آبریزش آن حا زیاد است مانند حمام ،توالت،آشپزخانه

– تراورتن‌ها به خاطر خاصیت تخلخل بسیار بالای آن مناسب برای نماهای داخلی، بیرونی ساختمان و همچنین برای سنگ فرش کردن می‌باشد.

 تراورتن‌ها را می‌توان حتی در مناطق بسیار سرد و با بارندگی زیاد نیز در نمای ساختمان کارکرد بدون آنکه نگران ول کردن سنگ باشیم.

– در نمای داخلی نیز از این سنگ می توان به عنوان قرنیز دیواری، سنگ بغل پله هم بسته به سلیقه استفاده کر.

مزایا ومعایب سنگ تراورتن چیست؟

*فروش سنگ تراورتن*

بهترین سنگ تراورتن چه سنگی است؟

– شما در مرحله ی دوم باید بدانید یک سنگ تراورتن خوب چه ویژگی هایی دارد که این ویژگی عبارتند از :

– بهترین سنگ تراورتن باید دارای رنگ بندی با تنوع بالا باشد تا شما بتوانید علاوه بر کیفیت طرح و رنگ دلخواهتان را داشته باشید.

– ابزاری که برای برش تراورتن استفاده می گردد باید بسیار پیشرفته و حرفه ای باشد، چرا که یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار روی کیفیت نهایی سنگ تراورتن ابزاری است که برای آماده سازی آن استفاده می شود.

– تراورتن های با کیفیت و عالی نسبت به سنگ های رده پایین تر دارای وزن کمتری هستند که این موضوع باعث راحتتر شدن نصب و قابلیت ایستایی مورد تایید سازمان نظام مهندسی را در ارتفاع های بالا و ساختمان های بلند دارند.

 تراورتن مرغوب باید عایق حرارتی خوبی باشد.

صنایع سنگ آرارات جهت همکاری شما نهایت تشکر و قدر دانی رادارد.

*صنایع سنگ آرارات*

برچسب ها :سنگ تراورتن کجاها کاربرد دارد؟معادن سنگ تراورتنسنگ تراورننتراورتنویژگیس های سنگ تراورتن خوبسنگ تراورتن چیست؟خصوصیات سنگ تراورتنبهترین سنگ تراورتنصنایع سنگ آراراتمزایا ومعایب سنگ تراورتن چیست؟

X
با ما تماس بگیرید