تراورتن دره بخاری

می دانید این سنگ تراورتن چگونه سنگی است؟ می دانید تراورتن دره  بخاری به چه رنگ هایی وجود دارد؟ کاربرد تراورتن دره   بخاری چیست؟ آیا می دانید معادن مهم تراورتن دره  بخاری در کشور ایران کدام هستند؟
این تراورتن نوعی تراورتن است و همان طور که می دانید تراورتن ها از رسوبات آب های معدنی غار ها به وجود می آیند.تراورتن انواع مختلفی دارد که این تراورتن  یکی از آن ها است. این نوع تراورتن از شفاف ترین و با کارآمدترین سنگ های تزئینی و از بهترین سنگ های آهکی با تخلخل بسیار کم و قابلیت پرداخت پذیری مناسب (سطحی درخشان و صیقلی) برای استفاده در نمای ساختمان می باشد.
تراورتن دره  بخاری در رنگهای مختلف از جمله کرم، نسکافه ای، سفید مایل به کرم و کرم تیره به صورت موج دار، بی موج و موج پیچ تولید می گردد.
پلاک ها در اندازه های مختلف و در طرح های چرمی و پولیش خورده در ساختمان سازی و به ویژه در نمای خارجی ساختمان کاربرد دارد.
استفاده ازآن در موج پیچ در نمای ساختمان، بزرگی و زیبایی کوه را به معرض نمایش می گذارد. البته این موضوع وابسته به سلیقه مشتریان، آب وهوای محلی که ازاین سنگ می خواهیم دران استفاده کنیم و … متفاوت می باشد اما طرح های زیبای آن قابلیت استفاده در تمام مناطق به خصوص مناطق کوهستانی و معتدل را دارد.

معادن مهم تراورتن دره بخاری در ایران
غرب شهرستان محلات و شمال معادن سنگ حاجی آباد واقع در استان مرکزی دو معدن مهم تراورتن دره بخاری در کشور هستند که تراورتن های موجود درآن به تمامی نقاط کشور ارسال می شوند.سنگبری های زیادی درکشور وجود دارد که درآن ها این سنگ های خام بریده و تراش می شوند و با طرح بندی ها و کد بندی های مشخص با کیفیت های مختلف وارد بازار و برای استفاده ی مشتریان قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

X
با ما تماس بگیرید